www.engineering-norge.com

Ny, svært fleksibel drivelektronikk og robuste girkasser i ekstra størrelser

NORD DRIVESYSTEMS skal ha to utstillinger i Shanghai i november.

Ny, svært fleksibel drivelektronikk og robuste girkasser i ekstra størrelser
Illustrasjon: Den nye VFD-en med plug-and-play-koblinger gir rask, komfortabel installasjon og enkelt vedlikehold

På CeMAT Asia og CIIF IAS, vil den tyske driveksperten presentere flere nye løsninger, med spesiell vekt på NORDAC LINK-feltdistribusjonssystemene. Systemene er utviklet for enkel installasjon, idriftsetting, drift og service i transportørapplikasjoner. Produsenten kan levere disse nye, brukervennlige frekvensomformerne og startmotorene tilpasset etter kundens behov. Alle sensorer, kommunikasjoner og mateledninger kobles enkelt til med kodede plugger. Vedlikeholdsbrytere, nøkkelbrytere og retningsbrytere gir direkte brukertilgang til hver enkelt aksel. Det er også verdt å legge merke til at NORD leverer drivkonfigurasjoner til store anlegg med et redusert antall varianter. Denne standardiseringen har et betydelig potensial for kostnadsbesparelser med tanke på innkjøp, installasjon, lagerføring og vedlikehold.

Alle VFD-er fra NORD er klargjort for IIoT og Industry 4.0, og er tilgjengelige for motorstørrelser på opptil 160 kW. Med PI-kontrollere og integrert PLC, kan AC-vektordrevene utføre logiske sekvenser og ta seg av prosesskontrollen på egenhånd. Den innebygde PLC-en kan overvåke drivsystemet, evaluere sensordata og uavhengig vurdere enhetsstatusen. NORD utvikler for øyeblikket en fullt operativ løsning for prediktivt vedlikehold, basert på PLC-dataanalyse, som snart vil være tilgjengelig. Denne løsningen vil gi muligheter til utvidede serviceintervaller og øke den generelle systemtilgjengeligheten.

Et annet høydepunkt blant NORDs nye produkter er MAXXDRIVE-industrigirene, og NORD vil bruke utstillingene til å vise frem disse nyhetenes utmerkede utvalg av konfigurasjonsmuligheter. Serien er nylig utvidet med to nye størrelser for nominelle dreiemoment på 15 og 20 kNm. Den består nå av 11 girstørrelser med utgående dreiemoment på opptil 250 kNm. Den modulbaserte MAXXDRIVE-serien inkluderer konfigurasjoner med doble gir, hjelpedrev, bremser, momentarmer, baksperrer, dreiefundamenter og ekstruder-flenser. Alle industrigir fra NORD leveres med helstøpt UNICASE-hus. Dette gir ekstra lang levetid, kompakte dimensjoner, svært høy effekttetthet og høy overbelastningskapasitet. Ved å kombinere industrigir med motorer og drivelektronikk, kan NORD konfigurere komplette drivsystemer for krevende drift.

NORD DRIVESYSTEMS deltar på

CeMAT (31. okt.–3. nov. 2017, Shanghai New International Expo Center)
Hall W3, stand B3-1
og
CIIF IAS (7.–11. nov. 2017, National Exhibition and Convention Center, Shanghai)
Hall 5.1, stand B061

  Be om mer informasjon…

LinkedIn
Pinterest

Bli med de 155 000+ IMP-følgerne